Kartais pagalvoju, kad labai daug laiko iššvaistau veltui, ir, turiu pripažinti, daugiausiai to tuščiai praleisto laiko suryja šita prakeikta “dėžė” (likimo ironija: keikiu, bet be jos apsieiti negaliu). Taigi, kartais (dažnai) taip nutinka, kad atsisėdus popiet prie kompiuterio ekrano, nepastebiu kaip vakaras ateina. Visa tai turi konkrečias priežastis, kurias užsinorėjau čia išdėstyti kaip per išpažintį ir įvertinti jų naudingumą.

Pirmiausia, visiškai jokios konkrečios naudos nėra, kai pradedu žiūrėt filmus kelias dienas iš eilės ir net ne po vieną, o po kokius tris! Tada tai tikrai be reikalo prebėga laikas. Nesvarbu geras filmas, ar niekuo neišsiskiriantis, bet vistiek nieko naudingo nenuveikiu kol juos pažiūriu. Didelis minusas jei kalbėtume apie racionalų dienos laiko panaudojimą :) Bet aš stengiuosi nepasiduoti šiai savo silpnybei.

Taip pat jokios naudos neduoda “žaidimukai” :) ! Net gėda prisipažinti, bet esu apkrėsta FarmVille manija… “Juk tik penkiolika minučių per dieną ar dvi” - teisinu save. Beto atradau smagų spalvotų rutuliukų pašaudymą. Na, šitas entuziazmas jau turėtų greitai praeiti :) Taigi, prie žaidimų galiu dėti dar vieną minusą - jie man neduoda jokios naudos.

Pabandysiu pateisinti bent tą laiką, kurį praleidžiu mėgstamose svetainėse, nors ir jose per daug sugaištu :) Taigi, kasdien užsuku į www.efoto.lt, kad pasigrožėčiau naujomis nuotraukomis, kad kartkartėmis įkelčiau savo fotografijas (turiu mažą viltį, kad kada nors sulauksiu geresnių įvertinimų) ir tam, kad paskaityčiau vieną kitą straipsnį. Ne taip ir beprasmiška, tik kad gaištu skaitydama komentarus po kitų žmonių įkeltomis nuotraukomis, kurie net ne visada būna įdomūs. Visa kita turi šiokią tokią prasmę - randu šiek tiek teorinių ir praktinių žinių. Dedu minusą ties komentarų skaitymu, o šiaip neutralu.

O kaip dėl www.rasyk.lt ? Daug laiko skaitant įvairius kūrinukus (jau stengiuosi atsirinkti tik gerai įvertintus ir pakomentuotus) ir šiek teik teorinių žinių apie “rašymo praktiką” kurią linksmai ir aiškiai pateikia vienas šaunuolis :) Vertinimas krypsta kone pliuso link. 

Apie pažinčių svetaines kalbėt geriau nė nepradėsiu - riebus minusas, nors kartais ir ten galima sutikti įdomių asmenybių :)

Mano laiką taip pat suryja www.blogas.lt . Bet ne tiek įrašų kūrimas, kiek kitų blogų skaitymas. Tiesą sakant čia dažnai pasisemiu daug gerų esmocijų, minčių ir energijos. Ypač niekada nepamirštu paskaityti 120% blog’o. Energijos ir tikėjimo idėjomis ten tikrai 120 procentų! :) Išvada: blog’ai suryja krūvas valandų - negerai, lėkšti įrašai ir paauglių svaičiojimai apie meilę - minusas, vertingi, žinių ir pasitikėjimo suteikiantys blog’ai - pliusas, ir didelis. :)

Jau žadėjau dėti tašką bereikalingai išeikvoto laiko priežasčių sarašę, bet atsiminiau dar vieną. Tiesą sakant, ne toks ir bereikalingas, tačiau ypač atitraukiantis nuo namų darbų ruošimo ir taip pavagiantis kelias miego valandas. Laimei, ne kasdien. Taigi, pristatau - Skype! :) O taip, ši programėlė, labai naudinga kai nori nemokamai susisiekti su draugais, bet dažnai taip nutinka, kad pradedi tuščiažodžiauti ir kalbėti apie nieką, o laikas tai eina… Šio punkto nevertinsiu, nes nei pliusas nei minusas, o prie neutralių priskirti irgi nesinori :)

Reikėtų daryti išvadas, kad dažnai dalį laiko prie kompiuterio praleidžiu tikrai nevertingai. Tie naudingi dalykai, dažnai būna su visokiais pašaliniais intarpais, suryjančiais laiką, bet neduodančiais nieko mainais. Visi mano paminėti minusai yra tik bereikalinga informacija, kuri apkrauna mūsų smegenis. Jei turėčiau pakankamai valios, išjungčiau šia “dėžę” ir bent jau pirmiausia atlikčiau tai kas svarbu (namų (ir ne tik) darbus). Juk šiaip ar taip abitūros egzaminai ant nosies, o aš sau durnių volioju! Visų pirmiausia tai gėda pačiai prieš save.

Po pastarojo sakinio, pagal idėją, turėčiau ryžtingai išjungti kompiuterį ir atsiversti matematiką arba istoriją, arba, dar geriau, eiti miegoti. Bet kadangi šiandien penktadienis, o aš vis dar kaip tie pelėdžiukai -  ”neskaitykim, mama, šiandien - paskaitysime rytoj”. Rytoj pasimokinsiu. Gal :) Nors, kaip vienas žmogus man ilgą laiką “kalė į galvą” - jokių “gal”! Mokysiuosi ir be kalbų! Gana tingėti. Ta patį pasiūlyčiau ir kitems abiturientams. Nedaug liko, pasispauskim! :)

Patiko (0)

Rodyk draugams