Pavaeikslėlis pasiskolintas iš www.lenkukultura.lt

Paveikslėlis pasiskolintas iš www.lenkukultura.lt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lapkričio pradžioje Radvilų rūmuose buvo atidaryta tarptautinė paroda, skirta dar kart paminėti Žalgirio mūšio 600-ąsias metines. Svarbiausias ir daugiausiai dėmesio susilaukęs eksponatas joje - maždaug 50 kv.m. ploto paveikslas “Žalgirio mūšis”, nutapytas Tadeušo Popielio ir Zygmunto Rozvadovskio 1910 m.

Kaip praneša lietuvos spauda, ši paroda pranoko visus lūkesčius, lankytojų daug daugiau nei tikėtasi, o pačiam muziejui net teko pratesti savo darbo saveitę :). Gaila tik, kad tokio susidomėjimo sulaukęs paveikslas muziejuje bus tik iki gruodžio 5 dienos, nors paroda veiks iki sausio pabaigos.

Man taip pat teko pabuvoti toje parodoje, ir jei ne mano brangios sesutės dėka, kuri sumąstė viską perskaityti stenduose ir viską apžiūrėti, tikriausiai būčiau gana greit užvėrusi už savęs muziejaus duris, bet… Pasiskaičiau truputėlį, apžiūrėjau atidžiau Jogailai ir Vytautui Didžiajam skirtas sales, jau net nekalbu apie tą laiką kol ieškojau dižiąjame paveiksle Vytauto, Jungingeno ir kitų istorinių asmenybių atvaizdų. Tikrai įdomu ir, manau, vertinga žinoti šiek tiek daugiau apie svarbius istorinius savo šalies įvykius.

Tokia proga pasitaiko ne kas dien, juk ne daug kas ryžtųsi važiuoti į Lvovą apžiūrėti 50 kv.m. ploto ”Žalgirio mūšio” paveikslo, kuris įspūdingas vien jau savo dydžiu.

Paskubėkit, jei nors kiek rūpi mūsų šalies istorija, nes gruodžio 5-oji jau greit :)

Patiko (0)

Rodyk draugams